Mrkev je zdravá všeobecně. Dále dlužno dodat, že mrkvová šťáva obsahuje fenoly, a ty posílí dásně, a údajně nahradí zubní vody. Maximálně nic nepoškodí, jako je tomu v případě kupovaných. Mrkvový džus zahání nespavost, a speciálně pro ženy, zeslabuje příznaky menopauzy. To proto, že obsahuje rostlinné hormony, a to takzvané fytoestrogeny.
Máte akné? Zastudena lisovaná mrkvová šťáva, nebo olej s nimi zatočí raz dva. Klidně lze i popíjet, uklidní žaludek a má spoustu vitamínů.
Petrželje také dobrá věcička. Potýkáte například s mastnou pletí, nebo špatně spíte? A máte další problémy?
Hned ten první problém s mastnou pletí vyřeší petrželová nať. Vložte ji do sklenice zalijte vařící vodou. Nechte to louhovat přikryté hadříkem, a po dvanácti hodinách sceďte. Následně si extraktem potírejte obličej. Uchovávejte v chladničce. Salát z této zeleniny je výborný, prý pro muže při jistých potížích, a pro ženy na dietu. Zasytí a urychluje spalování. Šťáva z petržele byla kdysi dávno podávána pro stimulaci děložních stahů během porodu, anebo pro zlepšení pleti a struktury vlasů. Je také prohlášena za super potravinu. Velké množství chlorofylu v této zelenině také zlepšuje tělesný pach a dech. Chlorofyl totiž působí jako antimutagen, a vlastně ve své podstatě zařídí, snížení počtu bakterií zodpovědných za tělesný zápach. Ty se pak už ani tolik nemnoží. Výčet vitamínů a dalších prospěšných látek by zabral místa pro pět dalších článků. Takže na závěr, podpoří vaši imunitu a „čistí krev“.
A jako poslední mámeceler, ten obsahuje mimořádně vysoké procento aktivního organického sodíku, který udržuje vápník v rozpustné formě. Po nezřízeném pití celerový vývar dokáže člověka nastartovat. Také posiluje nervy a působí močopudně. Pokud opravdu chcete udělat něco pro své zdraví, tak preventivně pijte celerovou šťávu. Pomáhá proti artritidě i žlučníkovým a ledvinovým kamenům.