Neuvidíte žádné spáry – s tekutými tapetami se nakládá jinak, než s těmi papírovými, co je kupujete navinuté v rolích. Nanáší se na podklad podobně, jako štuková omítka nebo různé spárovací či vyrovnávací tmely. Sypký prášek se rozmíchá s vodou a vytvoří hustá kaše a při troše šikovnosti zvládnete pokrýt během krátké chvíle celou stěnu. Výhodné je, že lze takto nanášet materiál i na zakřivené stěny a zakrýt i drobné nerovnosti, jako jsou praskliny nebo hrubá omítka.
Máte obrovský výběr barevných mozaik – rozsah barevných možností je skutečně neomezený, naopak se vám může zdát obtížné vybrat si mezi tak velkým rozsahem těchto výrobků ten pravý, vhodný do vašeho interiéru. Výhodné je zalistovat na Internetu a inspirovat se některými již hotovými projekty, mohou vás oslovit a nabídnout i řešení, která byste třeba ani neočekávali, že jsou možná, a s nimiž lze docílit velmi výrazného estetického efektu.
Neobsahuje toxické látky – tekuté tapety jsou koncipovány tak, aby šlo o výhradně přírodní materiál, pouze je nutné do sypké směsi přidávat fungicidní přípravek, který zabrání výskytu plísní, mimochodem, takové přípravky se přidávají i do některých lepidel pro vinylové či papírové tapety. Tekutá tapeta je vyrobena z celulózy s příměsí pojiva (karboxymethylcelulózy) a s kousky vlny, bavlny, hedvábí, případně minerální drtě či vodních řas atp.
Zvyšují komfort bydlení – tím způsobem, že i za vyšší cenu tekutých tapet Colortap udržují přijatelnou vlhkost v místnosti (není to vinyl ani jiný plast) a přispívají k udržení záporných iontů, zvláště tam, kde máte vysázené pokojové rostliny. Příliš mnoho kladných iontů vede k degenerativním civilizačním chorobám a předčasnému stárnutí a nejvíce jich najdeme v některých kancelářích či místnostech, kde se málo větrá, kde je mnoho elektrosmogu (včetně ozonu z laserových tiskáren), a kde převažují syntetické materiály na podlaze či na stěnách.